Біз туралы
Басты → Біз туралы
Назарбаев Университетінің Тау-кен ісі және Жер туралы ғылымдар мектебіне қош келдіңіздер!
Халықаралық танымал, іс жанды оқытушылардың назарын тарту және озақ ғылыми зерттеу жобаларын әрі қарай дамыту - дамушы Мектептің бір мақсаты. Тау-кен ісі және Жер туралы ғылымдар мектебі бакалавр, магистр және доктор деңгейлерінде геология, тау-кен инжинирингі және мұнай-газ саласындағы академиялық бағдарламаларды ұсынады. Сонымен қатар, жақын арада Геология саласындағы жоғары білім бағдарламаларын кеңейтетін боламыз. Біз болашақ Жер туралы ғылымдар саласындағы көшбасшыларды оқытып, Қазақстан және әлем нарығына пайдалы озық зерттеулер жүргізуге дайындаймыз. Мектепте оқыту мен зерттеуге арналған заманауи зертханалар бар. Мектеп өндірістік шешімдер мен ұлттық активтерді қауіпсіз, үнемді және экологиялық тұрғыдан жауапкершілікпен дамыту үшін индустриямен тығыз ынтымақтастық жасайды. Ал академиялық тұрғыдан Мектеп АҚШ-тағы Колорадо тау-кен ісі мектебімен серіктес.
Сіздерді қазіргі дәрежелі, инновациялық Астана қаласының жүрегінде орналасқан Назарбаев Университетіне шақырамыз.

Құрметпен,

Профессор Рэнди Д. Хазлетт

Тау-кен ісі және Жер туралы ғылымдар мектебінің Деканы.

Миссия

Қазақстанның жоғары білім мен ғылым жүйесінде реформаларды жүргізу моделі болу және Нұр-Сұлтанның инновациялар мен білімнің халықаралық орталығы болып қалыптасуына үлес қосу. Мектептің мақсаты - болашақ Жер туралы ғылымдар саласындағы көшбасшыларды оқыту және Қазақстан,

аймақтар және әлем нарығына дайындау. Сондай-ақ, Жер ресурстарын барлау, өндіру, қалпына келтіру және оны орнықты да экологиялық таза тәсілдер бойынша пайдалануды оқыту және зерттеу жұмыстары арқылы келекшек инженерлердің білімін арттыру.
Тарихы
Тау-кен ісі және Жер туралы ғылымдар мектебі (Мектеп) 2016 жылы Жер туралы ғылымдар және зерттеудің жетекші мектебі ретінде құрылды. Қазақстан Республикасы пайдалы қазбалардың едәуір қорына ие және бұл мектептің құрылуының басты себептерінің бірі болды. Жақын және орта мерзімді перспективада
табиғи ресурстар Қазақстан экономикасында маңызды рөл атқара береді. Мектеп халықаралық деңгейде табиғи ресурстарды өндірудің сапалы, қауіпсіз, тиімді және экологиялық жауапкершілікті әдістерін дамыту мақсатында бар және жаңа білім мен технологияларды түрлендіру мақсатында құрылды.
Тамыз 12
Докторантура бағдарламалары
Тау-кен инжинирингі және Мұнай-газ ісі мамандықтары бойынша докторантура бағдарламаларын іске қосу
Маусым 1
Алғашқы мектеп бітіру кеші
Тау-кен ісі және Жер туралы ғылымдар мектебінің Тау-кен инженериясы магистратура мамандығы бойынша бірінші студенттер тобы бітірді
Тамыз 1
Бағдарламаларды іске қосу
Тау-кен инжинирингі, Мұнай-газ ісі, Геология саласындағы бакалавриат және Тау-кен инжинирингі магистратура бағдарламаларын іске қосу
Желтоқсан 1
“Тау-кен инжиниринг саласындағы ғылым магистрі” іске қосу
“Тау-кен инжиниринг саласындағы ғылым магистрі” бағдарлама бойынша студенттердің бірінші тобы
Желтоқсан 1
Колорадо тау–кен ісі мектебімен серіктестік, АҚШ
Ақпан 1
Ақпан 1
Негізі
Тау-кен ісі және Жер туралы ғылымдар мектебі 2016 жылы құрылған
Стратегиялық серіктесі - Колорадо тау–кен ісі мектебі, АҚШ (Colorado School of Mines)
Назарбаев Университетінің (НУ) стратегиялық даму моделі әлемнің үздік университетінің рейтингісіндегі жетекші жоғары оқу орындарымен әріптестікке негізделген. Тау-кен ісі және жер туралы ғылымдар мектебінің стратегиялық серіктесі Колорадо тау-кен ісі мектебі болып табылады және студенттерді қабылдау, бағдарламаларды жобалау, дамыту және жеткізу жұмыстарына атсалысады.
Колорадо тау-кен ісі мектебі (Colorado School of Mines)

Колорадо тау-кен ісі мектебі 1874 жылы құрылған. Жерді және жер ресурстарын жауапты басқаруға бағытталған білім беру және зерттеу бағдарламаларын әзірлеудің арқасында АҚШ-тың ең үздік тау-кен ісі колледждерінің бірі ретінде танымал болды.

Университет Колорадо штатының, сондай-ақ АҚШ-тың басқа да мемлекеттік университеттерінің арасында ең жоғары іріктеу талаптарын қоятын оқу орындарының бірі болып табылады.

Колорадо тау-кен ісі мектебі Payscale.com сайтының “Colleges worth Your Investment” тізімінде инвестициялар тиімділігі бойынша ең үздік университеттердің арасында орын алады. КТІМ 14 мамандық бойынша оқытатын үш колледжден тұрады: Қолданбалы ғылымдар және инженерия колледжі, Инженерия және компьютерлік ғылымдар колледжі, Табиғи ресурстар және Инженерия колледжі.

Студенттердің жалпы саны (2018 жылы оқуға қабылданғандар): 6 170 (Бакалаврлар- 4 908; Магистрлер мен докторанттар- 1 262)
Халықаралық студенттер: 11%
Оқытушы-профессорлар құрамы: 625 адам
Әлемдік университеттер рейтингі:

Times Higher Education рейтингі (2019): 251-300 орын
QS World University Рейтингінде (мамандықтар бойынша) (2019): 1 орын Инженерия ( Mineral & Mining)
Индустриялық серіктестік
Университетпен индустрия арасындағы ынтымақтастық білім мен жаңа технологияны пайдалануымен байланысты болғандықтан, Тау-кен ісі және Жер туралы ғылымдар мектебі мен жергілікті және халықаралық университеттер, компаниялардың арасындағы серіктестік білім беру жүйесінің аса маңызды бөлігі болып табылады. Бұл серіктестік Мектеп студенттерінің индустрия талаптарына дайын болуына және студенттердің дағдылары мен білімі компаниялардың қоғамда алғыр болуына үлес қосады.
Photo by Leio
Photo by Jacob