Бағдарламалар

Флюидтық тау жыныстарының өзара қарым-қатынастарын геохимиялық әдіспен модельдеу

Курс сипаттамасы – Бұл курс мұнай-газ және тау-кен өнеркәсібіндегі геохимиялық процестерді сандық модельдеуде термодинамика теориясын қолдануға толық шолу жасайды.
Екі күніндік курс кезінде теория бойынша қысқа презентацияларды геохимиялық бағдарламалық жасақтаманы қолдану арқылы тәжірибелік жаттығулар алмастырып отыратын болады. Тыңдаушылардың дайындық деңгейін ескере отырып (немесе курс қатысушыларының қалауларына сәйкес), нұсқаушы арнайы сандық модельдеу жаттығуларын дайындайды. Мысалы, көмірсутек резервуарларының / кен орындарының диагенезі, мұнай алуды ұлғайту әдістері кезіндегі судың тау жыныстарымен өзара әрекеттесуі, әлсіз мұнай және газ кен орындарын қалдықтар қоймасы ретінде сақтау үшін қышқыл газдарды кері қарай айдау немесе гидротермалдық ерітінділерде металдарды тасымалдау және руда кен орындарын қалыптастыру.

Аудитория – Геологтар, мұнай және газ кен орындарын өңдейтін инженерлер және мұнай компанияларының бұрғылау инжеренлері, сондай-ақ кен өндіру компанияларының геологтары мен инженерлері.

Деңгейі – Физикалық химия негіздері

Курс тапсырмалары – Бұл курс тыңдаушыларға өз қызметтері аясындағы геохимиялық модельдеуге қажетті зерттеу жұмыстарын жүргізу негіздерін үйренуге мүмкіндік береді.

Курс материалдары – Курс уақытында қатысушыларға теориялық материалдар жүктелген берілерді, сондай-ақ тақырыпқа сай тәжірибелік тапсырмалармен қамтамасыз етіледі. Сонымен қоса қатысушыларда академиялық және зерттеу оқу орындарының сайттарындағы қолжетімді тегін жүктелетін геохимиялық бағдарламалық жасақтаманы өз ноутбуктарына орнату мүмкіндігі болады.

Бағдарлама кестесі:1-күн

Уақыт Сабақ кестесі
09.00 – 10.30 Теория негізі

·         Тепе теңдік және Гиббс тұрақтылық энергиясы