Біз туралы

Қазақстан Республикасы минералды және қазба отындарының өте үлкен қорына ие. Бұл табиғи ресурстар Қазақстан экономикасында маңызды рөл атқаруын жалғастыруда, әсіресе қысқа және орта мерзімді уақыт кезеңінде. Тау-кен және Жер туралы ғылымдар мектебі (ТКЖҒМ) Жер ғылымы мен ғылыми зерттеулер, оған қоса ағымдағы білім мен технологияны халықаралық сапа, қауіпсіз, тиімді және экологиялық жауапты табиғи ресурстар индустриясын дамыту мектебі ретінде құрылды. Тау-кен жəне Жер туралы ғылымдар мектебі табиғи ресурстар саласында дарынды, көшбасшы жəне заманауи білімді əзірлейтін əлемдік деңгейдегі оқу орны болуға мақсат тұтты. Жоғары білікті мамандар мен студенттерді заманауи біліммен жəне жер туралы ғылымға байланысты пəндерді оқыту арқылы, сондай-ақ табиғи ресурстарды зерттеу, өндіру жəне өңдеу саласында қауіпсіз, тұрақты жəне экономикалық тəсілдермен əлемдік деңгейдегі зерттеулер жүргізуді жəне жоғары сапалы зерттеу нəтижелерін алуды үйрету арқылы өз мақсатымызды жүзеге асырамыз. Тау-кен ісі және Жер туралы ғылымдар мектебінің стратегиялық жоспары мектептің болашақтағы бағытына, мақсатына және міндеттеріне шолу жасау.

Мектептің негізін салушы Деканның алғы сөзі

Назарбаев Университеті Тау-кен ісі және Жер туралы ғылымдар мектебіне қош келдіңіздер!

Қазақстан Республикасында пайдалы қазбалар мен табиғи отынның қоры мол. Осы табиғи ресурстар Қазақстанның экономикасында, әсіресе қысқа және орта мерзімді перспективада маңызды рөл атқаратын болады. Тау-кен ісі және Жер туралы ғылымдар мектебі (бұдан әрі – Мектеп) геология ғылымдары бөлімінің білім беру және ғылым саласында көшбасшы болу, сондай-ақ сапалы, қауіпсіз, тиімді, экологиялық ...

Толығырақ
The Republic of Kazakhstan possesses substantial amounts of mineral and fossil fuel reserves. These natural resources will continue to play a vital role in Kazakhstan’s economy especially in the short and medium-term time frames. The School of Mining and Geosciences (SMG) has been established as the premier school for earth science education and research and to transform current knowledge and technology to develop an international quality, safe, efficient and environmentally responsible natural resource industry.KZ