Жапония халықаралық ынтымақтастық агенттігінің (JICA) делегациясы НУ-нің Тау-кен ісі және жер туралы ғылымдар мектебінде болды IMG 3207 1

2022 жылдың 12 шілдесінде Жапония халықаралық ынтымақтастық агенттігінің (JICA) делегациясы НУ-нің Тау-кен ісі және жер туралы ғылымдар мектебінде болды. JICA тәуелсіз агенттік болып табылады және ол дамушы елдерге жапондық Дамуға ресми көмектің атқарушы агенттігі ретінде көмектеседі және қолдау көрсетеді. 2017 жылдың шілде айында айтылған өзінің көзқарасына сәйкес JICA ынтымақтастықтың әртүрлі түрлері мен әдістерінің икемді үйлесімі арқылы дамушы елдердегі мәселелерді шешуге ықпал етеді. Жапондық Дамуға ресми көмектың жеткізуге жауапты ұйым ретінде JICA техникалық ынтымақтастық, несиелер, сондай-ақ екіжақты көмекке негізделген гранттық көмек арқылы әртүрлі елдерде жұмыс күшін құруға, технологияларды тасымалдауға және инфрақұрылымды дамытуды ынталандыруға көмектеседі.

НУ-нің Тау-кен ісі және жер туралы ғылымдар мектебіне барудың мақсаты тау-кен инженериясы мен геологиясы бойынша білім беру бағдарламалары саласында ынтымақтастық орнату болып табылады. Кездесу барысында JICA өкілі доктор Йошитака Хосои JICA-ның тау-кен өнеркәсібіндегі қызметі, жүзеге асырылып жатқан жобалар, сондай-ақ НУ-нің Тау-кен ісі және жер туралы ғылымдар мектебімен ынтымақтастық мүмкіндіктері туралы айтты. Доктор Хосойдың тау-кен ісі және экономика саласында білімі бар және Акита университетінде инженерлік бакалавр дәрежесі және Квинсленд университетінде экономика ғылымдарының докторы дәрежесі бар.