НУ-нің Тау-кен ісі және жер туралы ғылымдар мектебінің студенттері 2022 жылғы SPE PetroBowl аймақтық іріктеу турнирінде бірінші орынды жеңіп алды

Назарбаев Университетінің Тау-кен ісі және жер туралы ғылымдар мектебінің Мұнайшы-инженерлер қоғамының (SPE) студенттік секциясының командасы 2022 жылғы SPE PetroBowl аймақтық іріктеу турнирінде бірінші орынды жеңіп алды. Мұнай-инженерлер қоғамы (SPE) 2002 жылы PetroBowl турнирін құрды; SPE студенттік секцияларының командалары сұрақ-жауап форматында бір-бірімен жарысады. Студенттер энергетика саласы бойынша техникалық және техникалық емес сұрақтарға жауап береді. НУ ТІЖҒМ-нің SPE студенттік секциясының командасына мұнай-газ ісі мамандығы бойынша оқитын студенттер кірді. Олар 3-ші курс бакалавры Алинур Мұратов, 1-ші курс докторанты Мариям Шакил, 1-ші курс магистранты Камиля Арстанова, 1-ші курс магистранты Юлия Тен, 2-ші курс докторанты Маржан Каримова. Турнирге Ресей, Қазақстан, Әзірбайжан және Өзбекстан университеттерінен 13 команда қатысты. НУ ТІЖҒМ-нің SPE студенттік секциясының командасы 2022 жылдың 3-5 қазан аралығында Хьюстон қаласында (Техас, АҚШ) жыл сайынғы 2022 жылғы Техникалық конференция мен көрме аясында өтетін PetroBowl чемпионатына қатысады.

Дегенмен, PetroBowl бойынша өңірлік турнирдегі жеңіске дейін күшейтілген дайындықпен келгенін айта кеткен жөн. SPE-дің ең ірі студенттік сайысында бақ сынау үшін SPE студенттік бөлімі алдымен университет ішінде PetroBowl командасына ең қолайлы студенттерді табу үшін конкурс өткізді. Осыдан кейін 6 айға жуық негізгі дайындық басталды, оның барысында студенттер мұнай-газ саласына қатысты тақырыптар оқыды. Сонымен қатар, осындай жарыстарға қатысу үшін командалар тек мұнай-газ инженериясы тақырыптарын ғана емес, сонымен қатар деректер аналитикасын, энергетикалық қауіпсіздікке көшуді, жасыл энергетиканы, мұнай өнеркәсібінің тарихын және SPE тарихын білу керек. Оның үстіне, студенттер топтық жұмыс дағдыларын жаттықтырды, өйткені уақыт шектеуіндегі жарыстарда топтық жұмыс шешуші рөлді атқарады. Сондай-ақ, студенттер НУ ТІЖҒМ-нің профессорларына қолдау үшін және мұнай және газ саласындағы білімдер үшін алғыстарын білдіреді. Енді студенттер әлемнің түкпір-түкпірінен студенттер қатысатын халықаралық PetroBowl турниріне дайындалуы керек.