Сарапшы әңгіме: Көмірдің жерасты өртімен күресу және оның қоршаған ортаға әсері

Назарбаев Университетінің ау-кен ісі және Жер туралы ғылымдар мектебінде Қытайдағы Xinjiang университетінің профессоры Zeng Qiang қатысуымен өтетін арнайы дәрісті хабарлауға қуаныштымыз. Профессор Zeng жерасты көмір өрттерінің өзекті мәселесі және олардың маңызды экологиялық зардаптары туралы терең мазмұнды әңгіме жасайды.

Күні: 9 қараша
Уақыты: 16:30 - 17:30.
Өтетін орны: 6.402

Профессор Zeng Qiang туралы
  • Профессор Zeng Qiang - қоршаған ортаны қорғау саласындағы құрметті тұлға, күшті академиялық білімі және тау-кен өндірісі нәтижесіндегі қоршаған ортаға әсерді түсінуге және азайтуға арналған ауқымды мансабы. Ол Қытайдың тау-кен және технология университетінде докторлық дәрежесін алған және көп жылдық практикалық тәжірибесі бар. Профессор Zeng әсіресе экологиялық жағдайларда көмір өндірудің қоршаған ортаға әсерін түсіну және бақылауда айтарлықтай жетістіктерге қол жеткізді.
  • Оның атақтары көмір оттарының термодинамикалық сипаттамаларын және өртті басқару технологияларын зерттегені үшін беделді марапаттарды қамтиды. Неміс Лейбниц атындағы қолданбалы геофизика институтында шақырылған ғалым ретінде профессор Zeng халықаралық ғылыми ынтымақтастыққа өз үлесін қосып, осы маңызды саладағы тәжірибесін одан әрі нығайтты.

Дәріс келесі тақырыптарды қамтиды:
  • Көмір өрттерінің механизмдері және олардың жер асты жағдайында пайда болуы.
  • Бұл өрттердің қоршаған ортаға әсерлері, жердің деградациясын, ауаның ластануын және кеңірек экологиялық ізді қамтиды.
  • Қолданыстағы немесе әзірлену үстіндегі инновациялық бақылау шаралары мен қалпына келтіру әдістері.
  • Тау-кен өндірісіндегі қауіпсіздік және экологиялық мәселелердің маңызы.