Швейцарияның Невшатель Университеті мен Мектеп арасындағы бірлескен семинар

Назарбаев Университетінің Тау-кен ісі және Жер туралы ғылымдар мектебі мен Швейцарияның Невшатель Университеті арасындағы «Introduction to the theory and practice of geostatistical modelling with the PluriGaussian and Multiple-Point Statistics techniques» атты бірлесіп ұйымдасытрылған семинар 2019 жылдың 17-20 маусымы аралығында сәтті аяқталды. Семинарда фациенттерді модельдеуге арналған екі маңызды геостатистикалық тәсілдер талқыланды. Сондай-ақ, практикалық мысалдар әр әдістеменің тиісті бағдарламалары арқылы жүзеге асырылды. Бұл екі геостатистикалық әдіс геологиялық әртектілікті модельдеу үшін пайдаланылуы мүмкін және, атап айтқанда, кеңістіктік корреляцияланған категориялды таралуы, мысалы, тау жыныстары немесе литофазиялар.

Әр түрлі елдерден, соның ішінде Қазақстан, Швейцария, Франция, Оңтүстік Африка және Малайзиядан келген кәсіпқой мамандар мен студенттер 4 күндік семинарға қатысты.