ТІЖҒМ профессорының Лулеа технологиялық университетіне (Швеция) сапары

Назарбаев Университетінің Тау-кен ісі және жер туралы ғылымдар мектебінің профессоры Фиделис Суоринени профессор Дэвид Сайанг шақырумен Resources for Sustainability Transitions (SUN) бастамасы бойынша 2022 жылдың мамыр мен маусым аралығында шақырылған профессор ретінде Лулеа технологиялық университетінде (Швеция) болады. Лулеа Технология университетінің бастамасы «Resources for Sustainability Transitions (SUN)» БҰҰ-ның Тұрақты даму мақсаттарына (SDG) жету үшін қажетті әлеуметтік трансформацияны жүзеге асырудың кілті болып табылатын кен, орман және су активтеріне бағытталған. Сапар барысында профессор Фиделис Суоринени докторанттарға консультациялар, студенттер мен сала өкілдері үшін семинарлар өткізеді, сонымен қатар LKAB және Болиден кеніштерін аралайды.

Өткен аптада «Геология шахталарды жобалау үшін» тақырыбындағы бірінші семинар өткізілді, семинар барысында доктор Фиделис Суоринени «Тұрақтылық графигіне назар аудара отырып, қақпаларды жобалау» тақырыбында баяндама жасады. Семинарға 30-дан астам қонақ, оның ішінде студенттер мен сала өкілдері қатысты.